Lucjan

Lucjan
Lucjan za sobą ma większość życia, a przed sobą z racji wieku niewielką szansę na dom. Ma serce gotowe na to, by zaufać ten ostatni raz.
Okres przedświąteczny potęguje smutek i samotność opuszczonych u schyłku życia psich seniorów, w tym również Lucjana. Zima nie jest dla niego w śnieżnobiałe barwy ubrana, lecz nosi w sobie ciemne kolory odrzucenia, samotności i żalu wypełniającego jego wierne psie serce.
Pragniemy, by doczekał domu, z którego okien będzie obserwował spadające płatki śniegu, otulony ciepłym kocykiem łapać będzie nosem najróżniejsze zapachy dochodzące z kuchni, będące zapowiedzią rodzinnych chwil przy Wigilijnym stole. I kto wie? Może pod choinką znajdzie się też prezent dla niego – kiedyś psa niechcianego, a może w przyszłości ponad wszystko kochanego.
Lucjan do naszego schroniska został przywieziony przez policję, z racji podejrzenia znęcania się nad nim. Ten, kto to uczynił, daleki jest od prawa nazywania się człowiekiem, ponieważ człowiek nie czyni zła istocie od siebie zależnej. Lucjan pomimo traumatycznych przeżyć domaga się kontaktu z opiekunem, gdyż jego szlachetne serce nie pamięta złego. Również pragniemy zakopać w głębokim dole przykre wspomnienia i zbudować mu od początku przyszłość, na jaką przez całe swe życie zasłużył.
PŁEĆ: samiec
WIEK: ok. 10 lat
RASA: mix
WIELKOŚĆ: duży

KASTRACJA / STERYLIZACJA: Tak
SZCZEPIENIE / ODROBACZENIE/ CZIP: Tak / Tak / Tak

STOSUNEK DO DOROSŁYCH: Pozytywny
STOSUNEK DO DZIECI: Nie sprawdzono
STOSUNEK DO PSÓW / SUK: Pozytywny
STOSUNEK DO KOTÓW: Nie sprawdzono

OTOZ „Animals” Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w
Starogardzie Gdańskim, ul. Hermanowska 48

tel. biuro adopcyjne: 58 560 99 31
pn-pt. 11.00 – 18.00
sb-nd. 11.00-16.00

schroniskostarogard@otoz.pl

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania, prosimy o wpłaty na konto:

PKO BP 20 1020 1909 0000 3202 0038 1053