Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Starogard Gdański  tel. (58) 56 099 31

Profile

Layout

Cpanel

Wolontariat Wyróżniony

Vote it
(1 głos)
Napisane przez  Opublikowano w Wolontariat

Wolontariat

JEST SZANSA DLA KAŻDEGO NIEZALEŻNIE OD PŁCI, RASY, NARODOWOŚCI, WYZNANIA, PRZEKONAŃ POLITYCZNYCH, WIEKU CZY STANU ZDROWIA, KAŻDY MA PRAWO BYĆ WOLONTARIUSZEM. WOLONTARIAT DAJE SZANSE WYKORZYSTANIA WŁASNYCH UMIEJĘTNOŚCI I DOŚWIADCZEŃ, ROZWINIĘCIA ZAINTERESOWAŃ, ZDOBYCIA DOŚWIADCZENIA W NOWYCH DZIEDZINACH, WYWARCIA WPŁYWU NA ZMIANY SPOŁECZNE I MOŻLIWOŚĆ ZAANGAŻOWANIA SIĘ.
Wolontariusze wyprowadzający psiaki na spacery przyjmowani są:

- od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 - 16:00
- w soboty i niedziele w godzinach od 10:00 - 14:00


Wolontariuszem w naszym Schronisku może zostać każdy, kto ukończył 15 lat (za zgoda prawnego opiekuna), kto czuje potrzebę podarowania porzuconym zwierzętom tego co najcenniejsze, czasu i serca...

- Od młodzieży poniżej 18-tego roku życia wymagamy doniesienia podpisanej przez rodziców bądź opiekunów prawnych zgody na specjalnym formularzu - pobierz go w schronisku
- Osoby pełnoletnie i młodzież posiadającą zgodę rodziców mogą wyprowadzać psy po podpisaniu umowy wolontariatu - potrzebny będzie dowód osobisty lub legitymacja szkolna.

Praca wolontariusza polega na opiekowaniu się naszymi czworonożnymi podopiecznymi, głównie na wyprowadzaniu ich na spacery, ale także np. pomocy w szukaniu domów przez ogłaszanie ich na forach i stronach internetowych.

Naszym celem jest, aby dzięki wolontariuszom również psiaki przebywające w Schronisku dłużej nie traciły zaufania do człowieka i dzięki temu nadal miały nadzieje i szanse na adopcje. Zależy nam również na tym, aby łagodne, ale nieufne bądz nawet bojaźliwe psy poprzez częste i pozytywne kontakty z ludźmi nabrały zaufania do człowieka i zaczęły chętnie podchodzić do siatki witając potencjalnych nowych opiekunów. Z doświadczenia bowiem wiemy, ze przestraszone psiaki nie wychodzące z budy maja bardzo mała szanse na adopcje. Mamy już na swoim koncie dużo przypadków psich sierot, które dzięki zaangażowaniu młodych ludzi dostały szanse na lepsze życie. U większości z nich proces resocjalizacji przeszedł pomyślnie i maja teraz kochających właścicieli, którzy darzą je miłością i są bardzo zadowoleni z podjętej decyzji.
Mamy wiec szczera nadzieje, że więcej ludzi chętnie przyjdzie do Schroniska, aby polepszyć warunki życia schroniskowych psiaków i zwiększyć ich szanse na adopcje.
Serdecznie zapraszamy!!!

Ostatnio zmieniany sobota, 10 listopad 2012 12:41
Więcej w tej kategorii: Nasz Wolontariat »