Suma

Suma
Po dziewięciu długich latach mieszkania u boku swego opiekuna, została sama. Pan się przeprowadził w nowe miejsce, w którym dla starego psa miejsca zabrakło. I summa summarum Suma została sama jak palec. Jak okiem sięgnąć, żywej duszy. Długie godziny wyczekiwania i tęsknoty, sporadycznie pojawiający się człowiek, który swojej uwagi na psie nie skupiał, nie zapewniając przyzwoitych warunków bytowych.
Bezdomność na skutek odbioru interwencyjnego w przypadku Sumy była zdecydowanie mniejszym złem, niż pozostawienie jej w dotychczasowych warunkach, stworzonych przez jej opiekuna.
Pierwsze dni w schronisku były pełne reakcji nerwowych , w stosunku do innych zwierząt i ludzi – jak się okazało spowodowane były bólem nieleczonej choroby. Po całkowitym powrocie do zdrowia Suma pokazała się jako pies otwarty na kontakty z ludźmi, radosny, z pozytywnym stosunkiem do wszystkich psów.
Swoistego uroku dodaje jej lekko przekrzywiona głowa, która nie jest znakiem ciągłego zdziwienia, lecz wynikiem starego urazu. Mamy ogromną nadzieję, że Suma w złotym wieku swojego życia znajdzie prawdziwy dom, w którym nigdy nie będzie zapomniana.
PŁEĆ: samica
WIEK: ok. 9 lat
RASA: mix
WIELKOŚĆ: duża

KASTRACJA / STERYLIZACJA: Tak
SZCZEPIENIE / ODROBACZENIE/ CZIP: Tak / Tak / Tak

STOSUNEK DO DOROSŁYCH: Pozytywny
STOSUNEK DO DZIECI: Nie sprawdzono
STOSUNEK DO PSÓW / SUK: Pozytywny
STOSUNEK DO KOTÓW: Nie sprawdzono

OTOZ „Animals” Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w
Starogardzie Gdańskim, ul. Hermanowska 48

tel. biuro adopcyjne: 58 560 99 31
pn-pt. 11.00 – 18.00
sb-nd. 11.00-16.00

schroniskostarogard@otoz.pl

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania, prosimy o wpłaty na konto:

PKO BP 20 1020 1909 0000 3202 0038 1053