Simon

Simon
Pies i człowiek – międzygatunkowe partnerstwo, któremu pies pozostaje wierny bez względu na wszystko. Obcowanie z psem to ogromny przywilej, niestety nie przez każdego doceniany. Ktoś niemądry nie docenił Simona – psa, który potrafił kochać całym sobą, od czubka czarnego nosa, po sam merdającym ogon.
Znaleziony podczas samotnego przemierzania starogardzkich ulic, zagubiony, ze zwieszoną głową i nosem próbującym odnaleźć ścieżkę prowadzącą do domu – bezskutecznie. Jego rodzina nie próbowała go szukać, bez żalu zaakceptowała fakt, że pies po prostu już nie należy do rodziny.
I tym sposobem Simon stracił zaufanie do człowieka. Czy bezpowrotnie? To pokaże czas. Mamy nadzieję, że mądry człowiek będzie potrafił krok po kroku, sukcesywnie, przywrócić temu wspaniałemu psu wiarę w człowieka.
Simon ma około ośmiu lat, charakter pozwalający na pozytywne stosunki z innymi psami i niemalejącą radość ze spacerów, podczas których zapomina o smutnym losie, który go spotkał, a oddaje się węszeniu i eksploracji terenu zza schroniskowego kojca. Mamy nadzieję, że przed nim jeszcze cały wachlarz nieodkrytych zapachów i długie kilometry nieprzedeptanych ścieżek – wspólnie z człowiekiem, który już nigdy nie zawiedzie.
PŁEĆ: samiec
WIEK: ok. 8 lat
RASA: mix
WIELKOŚĆ: duży

KASTRACJA / STERYLIZACJA: Planowana
SZCZEPIENIE / ODROBACZENIE/ CZIP: Tak / Tak / Tak

STOSUNEK DO DOROSŁYCH: Pozytywny
STOSUNEK DO DZIECI: Nie sprawdzono
STOSUNEK DO PSÓW / SUK: Pozytywny
STOSUNEK DO KOTÓW: Nie sprawdzono

OTOZ „Animals” Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w
Starogardzie Gdańskim, ul. Hermanowska 48

tel. biuro adopcyjne: 58 560 99 31
pn-pt. 11.00 – 18.00
sb-nd. 11.00-16.00

schroniskostarogard@otoz.pl

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania, prosimy o wpłaty na konto:

PKO BP 20 1020 1909 0000 3202 0038 1053