Parys (gm. Kwidzyn)

Parys (gm. Kwidzyn)
Parys ma dużo powodów ku temu, by człowieka nie darzyć zaufaniem. Porzucony przez właściciela, trafił do schroniska o kiepskiej sławie, w którym nikt nie próbował nawet nawiązać z nim bliższej relacji. Pozostawiony sam sobie w schroniskowym boksie przysłuchiwał się miesiącami głośnym nawoływaniom o uwagę jego współtowarzyszy bezdomności.
On o uwagę nawoływać nie chce – my jednak o nią dla niego bardzo prosimy. Trafił do nas jako pies mocno wycofany, unikający wzroku człowieka. Najchętniej chciałby być niewidzialnym, jednak podejmujemy próby, by krok po kroku odbudować jego mocno nadszarpnięte zaufanie. Strach każdego dnia zagląda mu w piękne orzechowe oczy, w których nie widzimy namiastki radości. Strach uwidacznia się w każdym jego ruchu, a podczas dotyku przez człowieka, zamiera w bezruchu niepewności.
Bardzo byśmy chcieli, by trafił do opiekuna, który zapewni mu stabilizację, spokój i zrozumienie na resztę jego życia. Marzymy o domu, w którym Parys będzie mógł odzyskać pewność siebie, czerpać radość ze spacerów i z obcowania z człowiekiem. Szukamy miejsca, w którym Parys będzie mógł zmienić zdanie o człowieku i nigdy więcej nie czuć przed nim lęku.
PŁEĆ: samiec
WIEK: ok. 7 lat
RASA: mix
WIELKOŚĆ: duży

KASTRACJA / STERYLIZACJA: Tak
SZCZEPIENIE / ODROBACZENIE/ CZIP: Tak / Tak / Tak

STOSUNEK DO DOROSŁYCH: Pozytywny
STOSUNEK DO DZIECI: Nie sprawdzono
STOSUNEK DO PSÓW / SUK: Pozytywny
STOSUNEK DO KOTÓW: Nie sprawdzono

OTOZ „Animals” Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w
Starogardzie Gdańskim, ul. Hermanowska 48

tel. biuro adopcyjne: 58 560 99 31
pn-pt. 11.00 – 18.00
sb-nd. 11.00-16.00

schroniskostarogard@otoz.pl

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania, prosimy o wpłaty na konto:

PKO BP 20 1020 1909 0000 3202 0038 1053

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.