Mami (gm. Kaliska)

Mami (gm. Kaliska)
Walka Mami o bezpieczeństwo swoich dzieci i jej ogromna odwaga, zadziwiła nas i wzruszyła. Jak lwica broniła swego potomstwa przed nami – skąd mogła wiedzieć, że te działania mają na celu zapewnienie jej bezpieczeństwa? Zabezpieczenie jej związane było ze stresem niewyobrażalnym – w końcu się udało. Mami trafiła do schroniska, gdzie w atmosferze ciągłego zrozumiałego niepokoju odchowała swoje potomstwo, ogrzewając je własnym ciałem i dbając o ich pełne brzuszki.
Od tego czasu minęły dwa lata, z około pięciu lat Mami. Maluchy znalazły swoje domy, a Mami została sama. I choć zza krat kojca radośnie wita przechodzących ludzi, to w bezpośrednim kontakcie dużo w niej niepewności. Uwielbia inne psy i w ich towarzystwie czuje się wyjątkowo dobrze, prawidłowo nawiązuje relacje, co pozwala jej na zgodne życie w jednym kojcu. Spacery na smyczy są dla niej w dalszym ciągu wyzwaniem i nie są na tyle swobodne i wolne od napięcia, by mogła eksplorować z radością teren.
Obawiamy się, że w schronisku nie będzie możliwa jej pełna socjalizacja. Tylko stała bliskość człowieka jest w stanie przerodzić jej strach w przywiązanie. Tylko spokojny i cierpliwy dom pozwoli jej cieszyć się życiem spełnionego, szczęśliwego psa.
PŁEĆ: samica
WIEK: ok. 5 lat
RASA: mix
WIELKOŚĆ: mała

KASTRACJA / STERYLIZACJA: Tak
SZCZEPIENIE / ODROBACZENIE/ CZIP: Tak / Tak / Tak

STOSUNEK DO DOROSŁYCH: Pozytywny/ Przestraszony
STOSUNEK DO DZIECI: Nie sprawdzono
STOSUNEK DO PSÓW / SUK: Bardzo pozytywny
STOSUNEK DO KOTÓW: Nie sprawdzono

OTOZ „Animals” Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w
Starogardzie Gdańskim, ul. Hermanowska 48

tel. biuro adopcyjne: 58 560 99 31
pn-pt. 11.00 – 18.00
sb-nd. 11.00-16.00

schroniskostarogard@otoz.pl

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania, prosimy o wpłaty na konto:

PKO BP 20 1020 1909 0000 3202 0038 1053

Leave a Reply

Your email address will not be published.