Iskierka

Iskierka

W jej oczach próżno szukać iskierki nadziei, spojrzenie obojętne, które przestało wierzyć, że los odwróci bieg wydarzeń, że jutro będzie choć trochę lepsze od dzisiejszego dnia. Każdy dzień smutkiem i rezygnacją wypełniony, niepewność odzwierciedlona w smutnym spojrzeniu. Co kryją w sobie jej wspomnienia? Za czym tak tęskni każdego dnia? Czy ktoś na tę tęsknotę zasłużył?

Iskierka trafiła do schroniska jak jeden z wielu psów – znaleziona. Sama, bez opiekuna, bez adresatki przy obroży, bez tożsamości i prawdziwego imienia. Z zupełnie nową, czystą kartą i wspomnieniami, które tylko ona zna, a których nie wymaże nikt. Całymi dniami chowa swój strach głęboko w psiej budzie, delikatne przebłyski radości pojawiają się podczas spacerów, z których wnioskować można, że smycz w jej życiu ich nie zwiastowała. Kontakty z innymi psami wnoszą również odrobinę zadowolenia, umiarkowanego ukojenia wszechogarniającego smutku.

Iskierka potrzebuje człowieka, który da jej iskierkę nadziei, przywróci wiarę w lepsze jutro, zapali światełko w tunelu… Człowieka, któremu nie zabraknie cierpliwości i czasu, by ona mogła się poczuć pewnie i małymi krokami w drodze do szczęścia pokonać swe lęki.

PŁEĆ: samica
WIEK: ok. 3 lat
RASA: mix
WIELKOŚĆ: średni

KASTRACJA / STERYLIZACJA: Nie
SZCZEPIENIE / ODROBACZENIE/ CZIP: Tak / Tak / Tak

STOSUNEK DO DOROSŁYCH: Pozytywny
STOSUNEK DO DZIECI: Nie sprawdzono
STOSUNEK DO PSÓW / SUK: Pozytywny
STOSUNEK DO KOTÓW: Nie sprawdzono

OTOZ „Animals” Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w
Starogardzie Gdańskim, ul. Hermanowska 48

tel. biuro adopcyjne: 58 560 99 31
pn-pt. 11.00 – 18.00
sb-nd. 11.00-16.00

schroniskostarogard@otoz.pl

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania, prosimy o wpłaty na konto:

PKO BP 20 1020 1909 0000 3202 0038 1053

Leave a Reply

Your email address will not be published.