Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Starogard Gdański  tel. (58) 56 099 31

Profile

Layout

Cpanel

Czy warto adoptować psa ze schroniska ?

Zdecydowanie warto. Oprócz wielu zalet adopcji psa ze schroniska należy podkreślić coś, o czym się często zapomina. Adoptując zwierzę ze schroniska czynimy wielkie dobro, naprawiamy to co zepsuli inni ludzie, ratujemy istotę, której los w jednej chwili zmienia się diametralnie. Koszmar schroniskowej beznadziei zmienia się w piękne, radosne, bezpieczne, szczęśliwe życie. To wspaniałe uczucie, gdy to TA nasza decyzja daje tyle szczęścia i wspaniały los innej istocie jest niepowtarzalne - to ogromna satysfakcja i radość. Trzeba doświadczyć tego uczucia by zrozumieć jakie jest ważne i wyjątkowe. Los tego wybranego, jedynego zwierzęcia zależy właśnie od nas. Mamy wielką moc - możemy wpłynąć na los bezdomnej istoty.

 

 

Ale są też inne powody….

Na nowych właścicieli czeka bardzo dużo psów i jest ich ogromna różnorodność. Każdy może wybrać takiego psa, który będzie mu odpowiadał pod względem temperamentu. Charakteru, wielkości i wyglądu.

Adopcja dorosłego psa ma wiele zalet:

- zdecydowanie łatwiej nauczyć dużego psa czystości niż szczeniaka. Mieszkanie jest dla psa budą i z natury pies nie załatwia się w budzie

- ma już ukształtowany charakter

- znamy jego wielkość i wygląd

- zyskujemy niezwykle oddanego przyjaciela. Psy ze schroniska szybko i bardzo mocno przywiązują się do swoich nowych opiekunów.

 Są wśród nas tacy, którzy nie wyobrażają sobie przygarnięcia dorosłego psa gdyż obawiają się, że nie podołają w wychowaniu. Dla tych osób mamy propozycję - adopcja szczeniaka ze schroniska. Wszystkie schroniska są zasypywane szczeniakami, w związku z małą świadomością społeczną odnośnie walki z bezdomnością i nadpopulacją zwierząt. Zarówno takimi ledwo odstawionymi od matki jak i podrostkami - około lub poniżej roku. Sa to psiaki całkowicie do ułożenia.

Zalety adopcji szczeniaka:

- szczeniaka odbiera się z książeczką zdrowia, zaszczepionego i zaczopowanego

- możliwość umówienia się na późniejszą sterylizację i kastrację w schronisku

- duża satysfakcja z pomocy bezdomnemu nieszczęśliwemu zwierzęciu.