Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Starogard Gdański  tel. (58) 56 099 31

Profile

Layout

Cpanel

Walka o „normalne” życie Betty

Wyobraźcie sobie 2 miesięcznego kotka, którego przejeżdża samochód, cudem przeżywa wypadek i leży na ulicy pozostawiony na pastwę losu.
Na szczęście ktoś go zauważa i poprzez straż pożarną kicia trafia pod naszą opiekę. Osłabione, wycieńczone dziecko w przerażająco złym stanie.
Szansę na przeżycie były bardzo małe więc zaczęła się desperacka walka o życie kociaka. Wtedy jeszcze nie mogliśmy stwierdzić dokładnie jakie są konsekwencje wypadku samochodowego, najpierw musieliśmy dziecko ustabilizować. Wydarzył się pierwszy cud, bo nam się udało. Malutka kotka, którą nazwaliśmy Betty przeżyła. Walczyła i wygrała.
Niestety, nie udało się małej postawić na „cztery łapy” Po dokładnych badaniach okazało się, że Betty ma uszkodzony kręgosłup, sparaliżowane tylne łapki i nigdy nie będzie chodzić.
Czy jest to dramat? Może dla człowieka, bo kotka w zasadzie wcale się tym nie przejmuje. Jest energiczna, zakochana we wszystkich co ją otaczają, ciekawa świata, a przede wszystkim na każdym kroku pokazuje, że chce żyć.

Jednak życie z Betty wymaga bardzo dużo poświęcenia i wydatków.
Kotce należy trzy razy dziennie zmieniać podkłady higieniczne ponieważ kotka załatwia się pod siebie. Po każdej toalecie, należy ją myć, z czasem kiedy już będzie większa, malutka będzie miała pieluchy. Zabiegi pielęgnacyjne przy Betty muszą być robione kilka razy dziennie do końca życia kotki. Jesteśmy świadomi, że adopcja kici będzie niesamowicie trudna, wręcz niemożliwa, dlatego prawdopodobnie zostanie z nami, ale potrzebujemy waszego wsparcia.

Przede wszystkim malutka w końcu będzie się musiała poruszać. Potrzebujemy WÓZKA INWALIDZKIEGO  DLA KOTÓW  tylko problem polega na tym, że nigdzie nie możemy go znaleźć. Może ktoś z Państwa posiada, wie gdzie kupić, lub potrafi zrobić taki wózek, będziemy ogromnie wdzięczni za każdą informacje.

 

Do tego dochodzą podkłady higieniczne. Im więcej tym lepiej. Zużywają się bardzo szybko, przy tak częstym zakupie wcale to nie wychodzi tanio.

Pozostają jeszcze leki i badania lekarskie.
Jeśli byłaby możliwość wsparcia nas finansowo można przesyłać datki na kotno:
BANK PKO BP: 20 1020 1909 0000 3202 0038 1053 w tytule: „Betty”