Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Starogard Gdański  tel. (58) 56 099 31

Profile

Layout

Cpanel

Prosimy o wsparcie dla kociąt!

Co roku trafiają do naszego schroniska dziesiątki małych kotów. Już od pierwszych chwil ich pobytu u nas wymagają z naszej strony opieki.

Wszystkie potrzebują pożywienia i ciepła, którego nie otrzymają już od matki. Porzucone, często chore lądują gdzieś w śmietniku lub na poboczu drogi. W takim przypadku nasze działanie jest natychmiastowe. Kocięta karmimy mlekiem w proszku Convalescence Support Instant Diet, które pozwala nam na odkarmienie małych istot do czasu ich samodzielnego jedzenia. Mleko podajemy im w specjalnie do tego przeznaczonych buteleczkach...

 

Maleństwa zgodnie z instynktem ssą smoczek co okazuje się najskuteczniejszym sposobem ich karmienia. Kociaki muszą mieć też stały dostęp do źródła ciepła, które zapewniamy poprzez umieszczenie przy nich termoforów wypełnionych ciepłą wodą lub poduszek elektrycznych. Poza tym przydatne nam są również pluszowe, miękkie kocyki. 

To wszystko przy takiej ilości zwierząt wiąże się z niebywałymi kosztami jakie musimy pokryć w trosce o dobro kocich dzieci.

Kolejne sumy musimy przeznaczać na leczenie, zakup kropelek do oczu, produktów niezbędnych do stymulowania procesu wydalania jak i podkładów higienicznych. Z czasem kocięta stają się coraz bardziej samodzielnie jednak nie oznacza to, że nasza rola w ich wychowaniu i przygotowaniu do adopcji się zmniejsza. Wręcz przeciwnie, w pewnym okresie ich potrzeby ulegają zmianie. Nadchodzi moment kiedy wciąż potrzebują karmy zarówno suchej jak i w puszkach lub saszetkach. Kiedy samodzielnie korzystają z kuwety bardzo potrzebujemy peletu lub żwirku w dużych ilościach. To kolejne koszta związane z ich utrzymaniem. Codziennie mają ochotę na zabawy, więc mile widziane są wszelkiego rodzaju zabawki czy pluszaki. Obecnie pod naszą opieką jest trójka kociego rodzeństwa.

O mały włos nie trafiły do utylizacji wraz z przeznaczonymi do tego materiałami. Transport przeżyły wśród odpadów styropianu. Tylko ich miauczenie uratowało je od tragicznego końca. Oprócz głodu zmagały się też z chorobą dlatego od momentu trafienia do nas mają regularne pory karmienia, potrzebne im ciepło oraz leki. W tym roku to dopiero drugie rodzeństwo jakie do nas trafiło , lada moment będzie ich więcej. W zeszłym roku mieliśmy ponad 80 maluszków, dlatego już od dziś prosimy Państwa o wsparcie finansowe, które pozwoli nam na zakup wszystkich tych rzeczy jakie są niezbędne do sprawowania opieki nad kociakami. Wymienione wyżej rzeczy można też dostarczać bezpośrednio do naszego schroniska. Kolejny raz bardzo liczymy na Państwa pomoc, bez Was nam by się nic nie udało.

Datki można przesyłać na konto:

BANK PKO BP: 20 1020 1909 0000 3202 0038 1053
z dopiskiem „kociaki”
Za wszelką pomoc z całego serca dziękujemy!

Lista zakupów:
- proszek Convalescence Support Instant Diet 
- termofory
- poduszki elektryczne
- małe butelki i smoczki
- koce, zabawki i pluszaki
- żwirek/pelet
- karma sucha, w puszkach lub saszetki
- podkłady higieniczne