Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Starogard Gdański  tel. (58) 56 099 31

Profile

Layout

Cpanel

Uszka bez uszka :(

Kilka dni temu, odebraliśmy zgłoszenie o kocie z krwawiącym uchem. Pojechaliśmy po kota a na miejscu zobaczyliśmy, obolałe zwierzę, już bez ucha a z dziury po nim lała się krew. Kotka była bardzo wychudzona, bardzo obolała i okropnie odwodniona. Po badaniach okazało się, że jest to nowotwór, który zaatakował nie tylko ucho ale i listwę mleczną.

Najprościej byłoby Uszkę uśpić, jeden zastrzyk i po kłopocie. Bez jeżdżenia z kotem do Gdańska na operacje, bez intensywnej opieki i sporych kosztów.

Tylko jak to zrobić, kiedy kotka łasi się i ociera, kiedy tylko zbliży się do niej rękę. Mruczy przyjaźnie i nadstawia grzbiet do głaskania.

Podjęliśmy walkę o Uszkę, konieczna była natychmiastowa operacja. Jest ogromne ryzyko, że Uszka nie przeżyje ale przynajmniej na razie, kotka razem z nami walczy o swoje życie.

To oczywiście nie koniec zabiegów, operacji i leczenia. Czeka ją na pewno jeszcze jedna operacja. Nie wiemy jeszcze kiedy, wszystko zależy od stanu zdrowia Uszki, która teraz jest jeszcze bardzo słabiutka i bardzo chora.

Zadziwiające jest to, jak te zwierzęta rozumieją, że chcemy im pomóc. Codzienne zabiegi przy ranach, oku i zastrzyki są bolesne i na pewno denerwujące Uszkę, a ona nigdy nas nie podrapała, nie ugryzła, cierpliwie znosi wszystko i jeszcze przyjaźnie mruczy, kiedy ją dotykamy. Cudowna Uszka, choć już bez uszka.

 

 

Jeśli chcesz nas wspomóc prześlij datki na nr konta: 20 1020 1909 0000 3202 0038 1053 z dopiskiem "dla Uszki"