Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Starogard Gdański  tel. (58) 56 099 31

Profile

Layout

Cpanel

O schronisku

Vote it
(3 głosów)
Napisane przez  Opublikowano w Informacje

Do stycznia 2002 roku

bezdomnymi zwierzętami z terenu Starogardu Gdańskiego zajmowało się miasto. Od stycznia 1996 roku funkcjonował Punkt Przetrzymywania Zwierząt. Psy miały przebywać tam tymczasowo, jednak z powodu przepełnienia w innych schroniskach czekały na przewiezienie bardzo długo. Warunki panujące na terenie placówki odbiegały od obowiązujących norm, budynek socjalny i kojce dla zwierząt wymagały kapitalnego remontu. Pękały tynki, a siatka w kojcach umożliwiała przechodzenie psów do sąsiednich boksów. Zwierzętom brakowało właściwej opieki, nie było ogrzewania, telefonu, pomieszczenia, w którym mógłby przyjmować lekarz.

Wszystko zmienilo sie, kiedy 1 stycznia 2002 r.

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt "Animals" przekształciło placówkę w Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, działające zgodnie z Ustawa o Ochronie Zwierząt. Warunki bytowe przebywających u nas psów uległy znacznej poprawie. OTOZ Animals wciąż inwestuje w nasz obiekt. Przeprowadziliśmy kapitalne remonty w budynku socjalnym i w kojcach dla zwierząt. Naprawiliśmy siatkę, zakupiliśmy budy, zmodernizowaliśmy stare i wybudowaliśmy nowe kojce. Urządziliśmy gabinet weterynaryjny, założyliśmy telefon. Przewidujemy dalsze inwestycje.

Planujemy

budowę nowego schroniska. Otrzymaliśmy od władz miasta póltorahektarową działkę, która udało się już ogrodzić, zostało zamontowane szambo. Posiadamy profesjonalny projekt nowoczesnego obiektu, który będzie pełnił również funkcje ośrodka adopcji i edukacji humanitarnej.

W naszym Schronisku przebywa okolo 80 psów,

każdy z nich marzy o tym, żeby obdarzyć Cie dozgonna miłością... Pozwól jednemu z nich na to szczecie, daj mu dom i miejsce w Twoim sercu, a zyskasz wspaniałego przyjaciela, dla którego będziesz najważniejszy na świecie. On obdarzy Cie bezgranicznym zaufaniem i odwdzięczy z nawiązka za każdą chwile spędzoną razem... Pamiętaj o tym, ze wygląd zewnętrzny nie jest najlepszym kryterium wyboru. Znacznie lepiej kierować się cechami danego zwierzaka. Osoba, która nie lubi np. długich codziennych spacerów, nie powinna brać pod swój dach psa, który potrzebuje dużo ruchu. Znacznie lepiej będzie wybrał typowego kanapowca. Jeśli nie mamy doświadczenia w wychowaniu zwierząt, nie decydujmy się na psa rasy wymagającej żelaznej konsekwencji i starannego ułożenia.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 listopad 2012 19:17
Więcej w tej kategorii: Adopcja wirtualna »