Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Starogard Gdański  tel. (58) 56 099 31

Profile

Layout

Cpanel

Leonard

Vote it
(1 głos)
Napisane przez  Opublikowano w Znalazły dom

Witam, kilka dni temu zaadoptowaliśmy Leonarda - nazywamy go Leo:) Podróż ze schroniska zniósł ciężko - zabrudził cały bagażnik odchodami i wymiocinami a przy okazji siebie, więc chcąc nie chcąc trzeba go było wykąpać po przyjeździe.  Kąpiel zniósł bardzo dobrze, dał się umyć i wypłukać bez problemu. Leo jest bardzo łagodnym psem, nie zauważyliśmy żadnych oznak agresji. Pięknie chodzi na smyczy, wystarczy lekka korekta jak czasem coś go za bardzo zainteresuje :)

Leo niestety ma też problemy. Bardzo się boi gwałtownych ruchów, przechodzących obok ludzi, rowerzystów, szybciej przejeżdżających aut a najbardziej większych grup ludzi (np. wychodzących z kościoła, czy dzieci na spacerze z klasą). Wówczas zaczyna się nerwowo kręcić w kółko i szarpać. Oczywiście będziemy nad tym pracować i wierzę że uda się mu pomóc. Podejrzewamy że mógł być bity, ponieważ kuli się na widok wyciągniętej ręki i chowa ogon pod siebie.
Kolejnym problemem jest lęk separacyjny, który objawia się u niego niszczeniem drzwi i załatwianiem potrzeb w domu. Mimo tego że Leo trzy razy dziennie chodzi na długie spacery (pierwszy spacer o 6.00) i  jest wypuszczany na podwórko w ciągu dnia, to zawsze w nocy robi kupę. Rozważamy budowę kojca na noc jeśli nie uda nam się tego problemu wyeliminować, chociaż chcieliśmy żeby pies był w domu cały czas :(
Mimo tego wszystkiego jest kochanym psem, swoim cudownym charakterem podbił serca całej rodziny. 
Będę Państwa jeszcze informować o postępach Leo:) 
-- 
Pozdrawiam serdecznie
Maria Kuch
Więcej w tej kategorii: « Ralf Bono »