Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Starogard Gdański  tel. (58) 56 099 31

Profile

Layout

Cpanel

MLEKO

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów
Kudłaty, śnieżnobiały Mleko. Zaledwie roczny psiak, stały bywalec starogardzkich ulic. Wszystko to przez bezmyślność jego właściciela, który pozwalał swojemu pupilowi na samotne wędrówki po mieście. Mleko w końcu trafił do naszego schroniska, a jego właściciel nie ma zamiaru go stąd odebrać. Pozostaje nam jedynie znaleźć mu nowy, kochający dom, w którym Mleko będzie pełnoprawnym członkiem rodziny. Nie chcemy, aby znów musiał poniewierać się po ulicach, uciekać przed samochodami czy innymi psami, które nie są tak dobrze do niego nastawione, jak on do nich. Mleko, bowiem dobrze dogaduje się z innymi psami, więc jeśli szukacie psiego kumpla dla swojego zwierzaka, to świetnie trafiliście! Podobnie, jak do przedstawicieli swojej rasy, tak i do ludzi Mleko pała sympatią, więc co stoi na przeszkodzie, aby znaleźć dla niego cudowny dom? Zupełnie nic! To jak, kto zabiera naszego kochanego Mleko do domu?
 

ROMEO

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów

Nasz kochaś to nikt inny jak Romeo! Swoją literacką Julię widzi w każdym z nas. Uroczy i bardzo kochliwy pies, który roztacza wiele miłości wokół siebie. Ludzie to dla niego obiekty do kochania. Bezwzględnie na status społeczny czy wygląd. Na nas chciałby polegać i czuć, że bardzo go kochamy. Na razie nie ma nic, a to czego potrzebuje to przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Stracił je razem z domem, w którym się wychował. Jest jeszcze wciąż psim dzieckiem, które ufa i nie potrafi się długo na nas gniewać. Człowiek zawiódł go raz, inny człowiek musi naprawić ten błąd. Zaledwie roczny piesek czeka na swoją cząstkę miłości. Czy ktoś zawoła wkrótce do niego: Romeo, Romeo, me serce ku Tobie ucieka?

CIAPEK

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów

Patrzycie na zdjęcia i nie możecie uwierzyć własnym oczom? Co taki piękny, młodziutki psiak robi za kratami? My też nie mamy zielonego pojęcia. Ciapek tak naprawdę jest jeszcze psim dzieciakiem, około półrocznym. Niestety, mimo młodego wieku życie postanowiło go nie oszczędzać. Nie mówimy tutaj o tym, że wylądował w schronisku, choć to też nie należy do przyjemnych. Jednak, gdy patrzymy na to, jak ten młodziak się zachowuje, to do głowy napływa nam myśl, że może jednak dobrze się stało, że Ciapek znalazł się w naszej placówce. Ta młodość aż w nim kipi, on chce być szczęśliwy, chce się bawić i zaczepiać, ale... boi się. Nie wiemy, jakie było jego dotychczasowe życie, ale chcemy je odmienić! Chcemy, aby Ciapek wiedział, że nie musi się nas bać, że ludzie nie są źli i że za chęć zabawy nikt nie wyrzuci go znowu na ulicę, gdzie został znaleziony. Aby tak się stało potrzebujemy tylko jednego. Domu pełnego miłości i zrozumienia dla przestraszonego Ciapka. Czy ten szczeniak zachwyci kogoś swoim urokiem i znajdzie to, czego tak bardzo pragnie?

MATIZ

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów

Matiz przybłąkał się na teren szkółki roślin ozdobnych. Wychudzony i dotkliwie pogryziony przez innego psa. Kilka dni nie mógł stanąć na nogi, ale na szczęście to się zmieniło. Z każdym dniem ból coraz bardziej ustępował a na pyszczku Matiza pojawiał się uśmiech zadowolenia. Całą sytuacją mocno się wystraszył i uświadomił sobie jak daleko znajduje się od domu. Pewnie często spacerował po wsi, ale tego dnia nie przewidział takiego niebezpieczeństwa. Spora odległość dzieli go od powrotu do domu a najgorsze jest to, że nie wiemy gdzie dokładnie znajdował się jego dom. Matiz ma już swoje lata i nie miał w planach opuszczać swojej wiejskiej zagrody. Matiz do poczciwy i wierny pies. Nie chce odejść w schronisku, dlatego niecierpliwie oczekuje zmian. Kto pomoże napisać mu nowy plan na nowe, szczęśliwsze życie?

PIKSEL

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów

Piksel to nasz schroniskowy, psi gentelman. W stosunku do przedstawicielek płci pięknej zachowuje się wzorowo. Jeśli chodzi o przedstawicieli jego płci, to zdarza się, że lekko ich zaczepia, jednak jest to zrozumiałe. Przecież to, że Piksel waży zaledwie pięć kilogramów nie znaczy, że nie ma charakteru, prawda? Musi o tym od czasu, do czasu przypomnieć! Nasz Piksel został znaleziony w jednej z pobliskich gmin. Błąkał się tam, kompletnie zagubiony, a my nie mogliśmy uwierzyć w to, że ktoś po prostu go porzucił. Jest mikropsiakiem, zakochanym w ludziach po uszy, jest też jeszcze młody, ma tylko trzy lata! Dlaczego musiał doświadczyć bezdomności? Mamy nadzieję, że schronisko jest dla niego tylko krótką przystanią. Przyjdź i poznaj tego niewielkiego psiaka, on z całą pewnością się ucieszy. Może to właśnie jego zabierzesz ze sobą do domu?

WANILIA

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów

Już lata temu naukowo potwierdzono, że każda Wanilia działa uszczęśliwiająco. Podobno zawiera w sobie niezauważalne dla oka cząsteczki miłości i radości. To tyle z teorii.. W praktyce można powiedzieć, że to niezaprzeczalnie musi być prawda. Wanilia ma kochające serce a swoje uczucia przekierowuje na ludzi. Oddana i spokojna sunia o wspaniałym charakterze. Błąkała się w okolicach sklepu i działek w jednej z dzielnic naszego miasta. Szukała skupisk ludzi, bo wierzyła że ktoś odprowadzi ją do domu lub zainteresuje się jej losem. Stworzona do życia rodzinnego Wanilia poleca się do adopcji! Już dość samotności - czas na nowy dom!

CYWIL

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów

Cywil to pies w podeszłym wieku. Niekiedy dostaje jednak młodzieńczej energii choć nadszedł już moment, w którym jego stawy potrzebują wsparcia  w postaci preparatów je wzmacniających. Do tego jest dość upartym, ale łagodnym psem. Jest bardzo wdzięczny za opiekę jaką nad nim sprawujemy. Bardzo lubi mieć swoją zabawkę, której poświęca bardzo dużą część dnia. Choć nie doskwiera mu głód, z pewnością chciałby odnaleźć spokój w nowym domu. Nikt z nas nie wie gdzie będzie czuł się najlepiej. Przypuszczamy, że nigdy nie był psem domowym. Szukamy dla niego opiekunów, którzy będą w stanie poświęcić dla niego część swojego życia, aby godnie mógł przeżyć swoją starość. Ona nieubłaganie daje o sobie znać, więc nie pozwólmy mu dłużej czekać!

RAJEK

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów

Kolejny wesołek zawitał w nasze progi. Oczywiste jest, że nie chce spędzić za kratami ani chwili dłużej. Mimo to stara się nie tracić pogody ducha. Na co dzień można zobaczyć go uśmiechniętego. Aktywnie spędza czas podczas spacerów a i w boksie odbywa gonitwy i prowokuje do zabawy. Taki widok na pewno nie zasmuci nikogo z Was. Co jednak, kiedy któregoś dnia Rajek stanie się smutny. Nadzieja może nie trwać wiecznie. Oczekiwanie może okazać się zbyt długie. Dzisiaj jako roczny pies ma przed sobą jeszcze wiele perspektyw. Rajek kocha ludzi, lubi zwierzęta i dzieci także powinien zaakceptować. Wydaje się kochać wszystko co go otacza. Fala miłości zalewa póki co nas. Rajek jednak chciałby podzielić się nią z kimś więcej. Zaplanujcie dla Was wspólną przyszłość. Nasz przepiękny podopieczny skrycie oczekuje na TEN dzień!

DAISY

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów

Przybłąkała się do jednego z miejskich domów i bardzo chciała tam zostać. Nie miała niestety nic do powiedzenia. Człowiek zadecydował, że nie zostanie. Miało tak się stać, żeby dzieci nie zdążyły się przyzwyczaić. Szkoda tylko, że Daisy już zdążyła to zrobić. Lekko zagubiła się w momencie kiedy znane twarze oddaliły się a w zamian zostały same obce. Pierwsze dni nie należały do najłatwiejszych. Mała czuła się źle i w obronie szczerzyła śnieżnobiałe ząbki. Nie przejęliśmy się tym zbyt wiele a i ona zrozumiała, że wcale nie przed nami musi się bronić. Ofiarowaliśmy jej tymczasowe schronienie i po kilku dniach  zaakceptowała nas. Daisy liczy kilka kilogramów, jest niewielka a do tego ma jakiś roczek. To dopiero początek życia a już tyle przygód ma za sobą. Nasza czarnulka wie już co to spacer i troska a z psami stara się zaprzyjaźnić. Strach powinien na dobre zniknąć z jej głowy a w zamian pojawić się poczucie bezpieczeństwa i miłości człowieka. Kto nauczy ją być kochaną i docenioną? Daisy nie chce być już niechcianym i niewidocznym psim istnieniem. Zauważ jej apel o dom. Jej serce bije dla Ciebie, jej oczka proszą o Twą miłość!

HARRY

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów

Kochani, prosimy z całego serca o dom dla naszego czarnego przyjaciela! Powoli staje się to czego się obawiamy za każdym razem. Harry dorasta w schronisku, a nie tego oczekiwaliśmy. Kilka miesięcy temu był wyrośniętym szczenięciem a już dziś z dnia na dzień mężnieje coraz bardziej. Jego dzieciństwo miało wyglądać zupełnie inaczej. Kochająca rodzina i zabaw bez liku. Spełniona potrzeba ruchu, towarzystwa bliskich i przeżywania wspaniałych przygód. Dzisiaj nie ma jeszcze niczego. Zamknięty pośród murów Harry cicho prosi o szansę na nowe życie. Niespełna roczny pies z dość dużymi pokładami energii w sobie. Chętny do zabaw z ludźmi i innymi psiakami, choć nie każdy odpowiada na jego zaczepki. Jest jeszcze trochę niecierpliwy kiedy coś nie idzie po jego myśli. Przede wszystkim kocha i chce być kochanym. Lubi się przytulać i odpowiednio uczony zachowuje cenne rady i się do nich dostosowuje. Kto pokocha to cudne stworzenie?

LEGO

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów

Lego jest jednym z wyjątkowych psów w schronisku. Takim, który niestety nie spodoba się każdemu, poniekąd niepełnosprawny. Jako jedyny nasz podopieczny ma tylko trzy łapki. Jedną stracił kilka lat temu na skutek wypadku. Ból fizyczny odszedł w niepamięć, teraz trapi go coś gorszego. Rana na sercu spowodowana brakiem jego ukochanej Pani. Nie była w stanie dłużej opiekować się nim i dlatego stał się bezdomnym. Tęskni za życiem jakie miał i z żalem nawołuje ludzi. Nie chce być samotny i prosi o nasze towarzystwo. Człowieka ceni ponad wszystko, za to ze zwierzętami przeważnie nie potrafi się porozumieć. Na ostatnie swoje lata chciałby mieć znowu swój ukochany dom i rodzinę na dobre i złe. Czy Lego wykorzystał swój limit szczęścia? Mamy nadzieję, że schronisko to tylko chwilowa przystań. Czy ktoś pokocha tego trójnożnego przyjaciela?

ŁOBUZ

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów

 Łobuzy, ach, łobuzy! To najczęściej te, po których zupełnie nie widać, że mogą sprawiać jakieś problemy, prawda? Spójrzcie na naszego schroniskowego Łobuza, przecież z pyska bije mu potulność, grzeczność i maniery. Okazuje się, że pierwsze wrażenie może być mylne. Łobuz to młody psiak, któremu nikt nie pokazał, jak należy się zachowywać, a jak nie. Typowy przykład psiego podlotka, który staje się problematyczny, a jego dotychczasowa rodzina woli się go pozbyć niż włożyć trochę pracy w jego wychowanie. A my właśnie kogoś takiego dla naszego kochanego Łobuza szukamy. Kogoś, kto znajdzie czas, aby nauczyć tego psiego młodzieńca dobrych manier i uczyni z niego cudownego przyjaciela, którym Łobuz niewątpliwie będzie. Ten młodziak jest pozytywnie nastawiony w kontaktach z ludźmi, z psami bywa gorzej. Jeśli jakiegoś nie polubi, to nie polubi i już. Mamy nadzieję, że znajdziemy kogoś, kto podejmie się wychowania naszego Łobuza, a on znajdzie najlepszy dom na świecie! Może ten dom należy właśnie do Ciebie?

PIX

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów

Pix to taki psi nastolatek. Lubi się dużo bawić i nie chce wiedzieć co to nuda. Czasami się buntuje a jego młody umysł wciąż jest w stanie przyswoić wiele wiedzy. Z nauką jednak trzeba go trochę przypilnować, aby wyrósł na dobrego, dorosłego psa. Chodzenie na smyczy, lekcja cierpliwości czy niezaczepiania innych psów, kiedy sobie tego nie życzą. W głowie ma jeszcze trochę głupot i należy mu wskazać właściwą drogę. Z pewnością chętnie nią podąży, bo za nic w świecie nie zrezygnuje z miłości ludzi. Chce kochać i być kochanym. Pragnie być częścią rodziny, która odda mu cząstkę siebie. Pix to kandydat na Twojego czworonożnego przyjaciela. Oddaj głos w jego sprawie!

BRONEK

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów

Teriery takie jak nasz Bronek były kiedyś rasą użytkową, teraz służą głównie jako psy do towarzystwa. Trzeba wiedzieć jednak, że pewne cechy do dziś utożsamiają się z ich pierwotną naturą. Jako przedstawiciel rasy nasz podopieczny ceni sobie ruch a wszelki wysiłek fizyczny i zabawy z opiekunem na świeżym powietrzu są mile widziane. Rodziny aktywne fizycznie świetnie spiszą się w roli nowych opiekunów Bronka. Prawdopodobnie nie będzie psem, który usiedzi za długo w jednym miejscu. Jego wrodzona zawziętość może dać się we znaki, ale cierpliwy i konsekwentny opiekun z pewnością podoła wychowaniu Bronka. Z wieloma psami potrafi się porozumieć, jednak nie ze wszystkimi. Stawia siebie na czele, a nie każdy mu ulega.  Mamy nadzieję, że Bronek odnajdzie niebawem swoje szczęście u boku odpowiedzialnych opiekunów. Nie chciałby zawieść się na ludziach po raz kolejny.. 

BRUNIA

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów

Historię jej znamy z opisu świadków, którzy widzieli jak Brunia ląduje na ulicy wprost z samochodu. Skutkiem tego doznała urazu łapki, który na szczęście nie był trwały. Aż strach pomyśleć co by było gdyby samochód nie zwolnił a wypadłaby podczas dużej prędkości. Niestety przechodnie nie zapamiętali nic co mogłoby pomóc nam odszukać sprawcę. Jedyne co możemy to wyrazić gniew, że tak może postąpić człowiek. Ktoś kto widocznie nie jest świadomy jak bardzo psy czują strach, ból i resztę krzywd dnia codziennego. Brunia ma dopiero kilka lat, a więc całe życie przed sobą. Od tamtego dnia bardzo się rozweseliła i daje nam wiele radości. Kto pokocha tą przepiękną psią damę?

Strona 1 z 5