Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Starogard Gdański  tel. (58) 56 099 31

Profile

Layout

Cpanel

WALDEK

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów

Ma równie pospolite imię jak jego wygląd czy charakter. Nie wyróżnia się niczym specjalnym a może właśnie to czyni go wyjątkowym? Od niedawna dzieli los dziesiątek podobnych psich serc. Tych, które mają w sobie smutek i żal. Takich, które kochały z całych sił i musiały poczuć gorycz rozstania. Ma takie same tęskniące oczy za życiem, które kiedyś toczył u boku ukochanego Pana. Kiedyś na pewno jeszcze się spotkają, lecz co z resztą tego ziemskiego życia? Czy Waldek zazna jeszcze trochę szczęścia? Może już dziś wybiegnie wprost w Twoje ramiona i przybije łapkę na Wasze powitanie?

BALU

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów

W jego przypadku trudno winić człowieka za to, gdzie znajduje się obecnie. Balu niestety ma duże zdolności w skoku przez płot. Jedno odbicie wystarcza, aby znalazł się po drugiej jego stronie. Zapewne były to wielokrotne ucieczki i późniejsze powroty. Jego właściciele przestali z tym walczyć i za każdym razem pewnie nie szukali licząc na to, że powróci do domu. Balu jest dość niezależnym psem, ale mimo to również chciałby móc cieszyć się rodziną. Taką,  która zrozumie, czegoś nauczy oraz zabezpieczy go przed niekontrolowanym opuszczaniem posesji. Na co dzień wesoły i chętny do wędrówek Balu czeka na Wasze odwiedziny!

Madejowa

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów

Znaleziona pośród śnieżnych zasp w środku zimy. To czas kiedy każdy pędzi ogrzać się do domu i w tym pośpiechu nie dostrzega wielu rzeczy. Niejeden przejechał obok niej obojętnie a znowu inny nie przejął się jej losem, bo wierzył że sama wróci do domu. Niestety Madejowa nie okazała się tak samodzielna, ponieważ z powodu utraty wzroku zupełnie straciła właściwy azymut. Położyła się w śniegu i tak chciała przeczekać te trudne chwile. Na pomoc przyszli jednak ludzie z empatią w sobie i wykonali choć telefon z prośbą o schronienie dla Madejowej. Z początku wiecznie mrucząca, dała zbliżyć się tylko wybranym. Z czasem przyzwyczaiła swój węch i słuch do nas wszystkich co daje nadzieję, że w nowym domu również się odnajdzie. Nowemu opiekunowi nie może zabraknąć cierpliwości na zbudowanie wzajemnej relacji. Madejowa czeka na odpowiedzialnych opiekunów już od dziś!

Łapaj

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów

Pamięć Łapaja jest wypełniona jakimiś strasznymi wspomnieniami z przeszłości. Pierwsze dni nie dawały wiele nadziei na szybkie zaufanie. Siedział w kącie boksu i kulił się na myśl o podnoszeniu na ręce lub łapaniu za brzuch. Każdy kolejny tydzień spacerów w gronie różnych osób pozwoliło otworzyć tego młodzieńca na świat. Niespełna rok  życia w strachu nie może przekreślić jego szansy na szczęście. Mały uczy się radości z życia,  łapie dobry kontakt z dziećmi i nabiera coraz to więcej i więcej ufności do dorosłych. Chociaż do dziś Łapaj poczynił wielkie postępy,  należy pamiętać, że może wymagać trochę wyrozumiałości i większej troski w niektórych sytuacjach.

PERCY

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów

Nie jest mały ani zbyt duży. Taki w sam raz do kochania! Postawny i elegancki jak na dżentlemena przystało. Z wdziękiem nadstawia ucha do głaskania i podaje łapę do serdecznego uściskania. Jest uprzejmy i za nic nie pozwoli sobie zapomnieć o manierach. Z największą chęcią zawita u progu Twojego domu a jego obecność sprawi, że nigdy nie poczujesz się sam. Będzie obrońcą domowego ogniska, towarzyszem spacerów i powiernikiem sekretów. Taki przyjazny psi Pan Percy do wzięcia od zaraz!

BASIOR

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów

Jego imię nawiązuje do urody zbliżonej do jego braci, których matką jest natura. Tak jak wilki to zwierzęta stadne, tak on wydaje się nie być zainteresowanym wspólnym obcowaniem ze zwierzętami. W schronisku zawsze stawia się na miejscu alfa i niestety nie zaakceptował jeszcze żadnego z naszych podopiecznych. Boks zamieszkuje zupełnie sam. Basior niedawno pożegnał się z okresem dzieciństwa a jednak do dziś w głowie ma pewien rodzaj wybryków. Jest trochę nieokiełznany poprzez swoją młodzieńczą energię a i wysokie płoty nie stanowią dla niego przeszkody. Chociaż niejeden z Was pewnie nie widzi w nim żadnej z zalet to nie można Basiorowi odmówić jednego. Wielkiego serca do ludzi. Kocha nas całym sobą a za kratami ogarnia do smutek. Wierzymy, że gdzieś na pewno czeka rodzina przeznaczona specjalnie dla niego!

KOSTKA

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów

Każdy z nas zna kogoś pełnego pozytywnej energii. Kogoś kto przyjmuje życie takim, jakie jest i dąży do swoich celów. Chociaż Kostka to nie człowiek, ale ma taki właśnie charakter. Ciągle ma ochotę biegać i szaleć a radość prawie wcale nie znika z jej pyszczka. Wiemy, że nie każdy ma tyle sił,  aby za nią nadążyć. Ona sama zdaje się nie widzieć w tym problemu, bo wie, że ostatnio w modzie jest sport. Chętnie pościga się z opiekunami na wspólnie spędzonych spacerach, dlatego szukamy dla niej aktywnego, ludzkiego towarzystwa.

BRENDA

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów

Na świat powołała dziesiątki potomstwa, które jedno po drugim znajdowały chętnych. Zainteresowanie nie malało, bo kto nie chciałby mieć małej, kochanej, podpalanej kuleczki w domu. Zapewne nieustannie na ogłoszeniach z podpisem o owczarkach przeznaczonych do kupna. Organizm jednak ma swoje granice i kiedy jego produktywność zmalała, ktoś postanowił pozbyć się Brendy. Trudno myśleć, że było inaczej. Wystarczy spojrzeć na wykorzystane ciało tej suni. Teraz nadszedł czas odpoczynku dla niej. Potrzebuje spokoju i bezinteresownej miłości a na pewno odwdzięczy się niesamowicie. Oddana, zawiedziona przez człowieka Brenda poleca się do adopcji. Sama nie zawoła o dom, dlatego my w jej imieniu gorąco prosimy o nową szansę dla niej!

KAMA

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów

Kama zgubiła drogę do swojego domu. Postanowiła pójść do miejsca, gdzie przewijają się dziesiątki ludzi. Miejscowy sklep wydawał jej się odpowiedni. Okazało się jednak, że nawet miejscowi jej nie rozpoznają. Jej ukochana Pani również nie zajrzała tam na zakupy ani nie rozwiesiła plakatów o zaginięciu. Przez kilkanaście dni prosiła o chwilę uwagi i jakiś smaczny kąsek, aby nie cierpieć na głód. Stęskniona za domem toczyła dzień w dzień swoją wędrówkę. W końcu ktoś zainteresował się jej losem i poprosił o opiekę nad nią. Kama jest bardzo poczciwą i spokojną suczką. Z pewnością dostosuje się do reguł panujących w domu jak i przyzwyczai się do zamieszkujących go domowników. Kama już od ponad dwustu dni zamieszkuje schronisko. Każdy dzień jest dniem straconym kiedy nie ma się bliskiej osoby do towarzystwa, dlatego już dziś prosimy o kochający domek dla tej niesamowitej i oddanej suni!

MARTIN

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów

Znaleziono go w lesie zupełnie zagubionego. Psa w podeszłym wieku, który nie widzi tak jak kiedyś. Szedł przed siebie szukając pomocy ludzi. Znalazł go Pan, który skrajem lasu zawsze chodzi do pracy. Niezwłocznie wezwał nas po pomoc. Oprócz tego nieszczęścia Martin musiał zmagać się z przepukliną odbytu. Uniemożliwiała ona mu prawidłowe wypróżnianie się. Przeszedł operację oraz kilkutygodniowy czas rekonwalescencji. Tamte dolegliwości minęły, jednak smutek wciąż nie może go opuścić. Ból serca choć nie fizyczny, jednak doskwiera mu równie mocno. Czy jego szare życie wkrótce rozkwitnie na nowo? Czy będzie dane mu szczęście i miłość jeszcze tu, na Ziemi?

KAZIK

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów

 Wielu powie, że czarny znaczy zwyczajny. My wierzymy jednak, że liczni z Was zdecydowaliby się na klasyczną czerń. Z pewnością nasz Kazik wpasowałby się w każde wnętrze wraz ze swoimi czterema łapami i merdającym ogonem. Warunkiem tej aranżacji jest jednak ważna kwestia. Nie można go traktować jak rzecz a okazać wiele miłości i troski. Zapewnić godne życie, które wynagrodzi mu dotychczasowe zawody i smutki. Kazik chętnie wprowadzi się w Twoje cztery kąty i wniesie dużo radości w waszą wspólną przyszłość! 

ARNI

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów

Cały jego świat to ludzie. Wszystko co robi ma swój cel u boku kochającej rodziny. Każdego dnia walczy o swoje szczęście próbując zwrócić uwagę właśnie na siebie. Konkurencja jednak jest bardzo liczna dlatego jego starania nie przynoszą upragnionego skutku. Może ktoś z Was chciałby zamienić to szare i smutne życie Arniego na pełne kolorów w postaci przygód i dożywotniej miłości bliskich osób? Jeśli jesteście liczną rodziną to nie ma obaw. Arni akceptuje towarzystwo zwierząt jak i dzieci. Zapraszamy do zapoznania się z tym psim przystojniakiem :)

BART

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów

Bart jest dorosłym psem o dużej potrzebie kontaktu z ludźmi. Staramy się jak tylko możemy, by mu to zapewnić. Niestety spacery i zabawa z opiekunami mu nie starcza. By być szczęśliwym przez resztę swego psiego życia, Bart potrzebuje domu, w który obdarzony zostanie miłością, poczuciem bezpieczeństwa i stabilizacją otoczenia. Nie bądź obojętny na jego los i nadzieję, a On odwdzięczy Ci się oddaniem, troską, zaufaniem i bezgraniczną miłością. Z utęsknieniem będzie Cię oczekiwał przy drzwiach domu, gdy wyjdziesz, a kiedy już wrócisz radośnie Cię przywita, bo dla Niego to będzie tak jakby wrócił cały Jego świąt. Proszę, pomóż nam zakończyć ten przykry dla Niego etap i pozwól, by ścieżki Waszego życia połączyły się w jedną drogę, wypełnioną zaufaniem i wdzięcznością za okazaną mu miłość.

 

AMBER

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów

 Amber to mała, miła i rezolutna suczka, która uwielbia pieszczoty, drapanie za uchem i spacery. Jest ciekawa świata, podczas spacerów jest grzeczna i bezproblemowa. Wszystkich odwiedzających, a także opiekunów wita przytulając się do krat swojego kojca, by skraść odrobinę pieszczot i uwagi. Z dnia na dzień coraz bardziej smutna. Z nadzieją obserwuje ludzi mając nadzieję, że to właśnie dla Niej tu przybyli, że to Ona zostanie wyprowadzona z kojca do nowego domu pełnego miłości. Nie bądźmy obojętni na jej los i nadzieję.

 

LIPSKI

Napisane przez Opublikowano w Adopcje Psów

Kolejny z naszych podopiecznych, który wciąż nie może odnaleźć swojego miejsca na Ziemi. Dzieje się tak, dlatego że  nie wyróżnia się niczym specjalnym patrząc z zewnątrz. Tylko my jesteśmy przekonani o jego wyjątkowości. Cechują go wytrwałość i wierność, które towarzyszą mu na co dzień. Żadna z naszych wad nie jest przez niego oceniania. Z swojej strony prosi o to samo. Nie chce być gorszy od innych i tak jak oni pragnie otrzymać kolejną szansę na szczęście. Najlepiej gdyby był jedynym zwierzęciem w domu, bo niechętnie podzieli się opiekunami z innymi zwierzętami. Czy ktoś niebawem odnajdzie w nim swego przyjaciela?

Strona 1 z 4